Tms Teknoloji Yönetim Sistemleri

Sistemin Çalışması

KONNEX (KNX) Nedir?
Avrupa’da 10 imalatçı firma 1990 yılında Brüksel’de bir araya gelerek EIB Association (EIBA)’ı kurarak bina otomasyon sisteminde iki binli yılların altyapı (INSTABUS) teknolojisini standardize etmişlerdir. Daha sonra BCI (France) Batibus sistemleri, EIB Derneği (Belçika) EIB sistemi, European Home Systems Derneği (Hollanda) EHS sistemi bir araya gelerek KONNEX Derneğini kurdular.

AKILLI CİHAZLAR
KNX sistemi, iki telli bir BUS hattı ve bu hatta bağlanan sensor (algılayıcı,anahtar) ve actuator (sürücü) elemanlarından oluşmaktadır. KNX sistem elemanları işlevlerine göre programlanmakta ve bu parametreler doğrultusunda görev yapmaktadırlar. KNX elemanları, bağlı oldukları KNX hattı üzerinden birbirlerine telgraflar göndererek merkezi bir kontrol ünitesi olmaksızın bağımsız olarak işlevlerini yerine getirirler. Bu da sistem üzerinde çok yaygın bir otomasyon imkanı sağlamaktadır. Herhangi bir algılayıcı (on/off anahtarı, ışık seviye sensörü, ısı sensörü vb.) sistemin durumunu yayınlar. Bu bilgileri alan sürücüler de (açma kapama ünitesi, dimmer, selenoid vana, fan coil vb.) programları dahilinde aldıkları komutları/işlevleri yerine getirirler.

Tms Teknoloji Yönetim Sistemleri

Knx Eğitim İçeriği

KNX Kurslarımız hakkında
- KNX temel kursumuz (İngilizce veya Türkçe) 5 tam gün sürmektedir.
- Kurs saatleri her gün 9.00 – 12.30 13.30 – 17.30 dir.
- Dersler teorik ve pratik uygulama şeklindedir.
- Kursumuz 6 kişi kapasitelidir.
- Yeterli başvuru ile kursu açılmaktadır.
- Kursa katılanlara sınav için ayrı bir ücret gerekmemektedir.

Başlıklar;
Argümanlar, İletişim, Topoloji, Telgraf, Bus Cihazları, Powerline, Tesisat, ETS5 Planlama, ETS5 Devreye alma, ETS5 Teşhis, Teori Sınavı, Pratik Sınav son gün teori ve pratik sınav yapılmaktadır. Teori sınavında başarılı olan adaylar, pratik sınava girmeye hak kazanırlar. Sınav ücretleri için info@tms.gen.tr adresine başvurunuz.

Tms Teknoloji Yönetim Sistemleri

KNX Eğitim Başvuru Formu

Soru ve Görüşleriniz için;
E-Posta:

info@tms.gen.tr 

Copyright © 2019 TMS Kontrol ve Teknoloji Yönetim Sistemleri Ltd. Şti., Tüm Hakları Saklıdır.